Ã–VRIGT / Diverse / Skyltdocka 13546100

nr 1354 6100

Skyltdocka

Huvud, Konstmaterial, Man. Höjd: 28 cm

Kondition: slitage, skador

Utrop:

500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 19 oktober 2020
kl 19:40:53

Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta